Thursday, March 23
Shadow

बार्दलीबाट रवि लामिछानेले मिडियालाई भने- आफूलाई काम लाग्ने हेडलाइन हाल्नुस् है

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीका सभापति रवि लामिछाने आज साँझ पार्टीको केन्द्रीय समिति बैठकपछि पार्टी कार्यालयको बार्दलीमा झुल्किए । तल पत्रकारहरु पर्खिरहेका थिए ।माथिबाट लामिछानेले पत्रकारहरुलाई अभिवादन गरे । पत्रकारहरुले क्यामरा तेर्स्याउँदै आग्रह गरे, ‘केही बोलिदनुपर्‍यो ।’ तर, रविले आफूसँग बोल्ने कुरा केही नभएको बताए ।

‘हामी आफ्नै ढंगले अगाडि बढिहाल्छौं । मैले भन्नुपर्ने केही छैन, गर्नुपर्ने चिजहरु छन्’, उनले भने । पार्टी कसरी अगाडि बढ्छ भन्ने पत्रकारहरुको प्रश्नमा रविले सटिक जवाफ दिए, ‘त्यो पार्टीमै छलफल हुन्छ ।’त्यसपछि उनले पत्रकारहरुलाई आग्रह गरे, ‘आफूलाई जे चित्त बुझ्छ, त्यही हेडलाइन हाल्नुस् है । आफूलाई काम लाग्ने हेडलाइन हाल्नुस् है । मलाई काम लाग्ने हाल्नुपर्दैन ।’

यो पनि पढ्नुहोस: एक महत्त्वपूर्ण भारतीय हिन्दू मन्दिर हो, जुन पवित्र शहर मदुरैमा अवस्थित छ। मन्दिर सुन्दरेश्वर (भगवान शिवको रूप) र मीनाक्षी (देवी पार्वतीको रूप) लाई समर्पित छ। ४ शानदार टावरहरू रहेको यो मन्दिरमा मुख्य देवताहरूको लागि दुई सुनौला गोपुरमहरू छन्, जुन विस्तृत रूपमा मूर्तिकला र चित्रित छन्।

यो मन्दिर तामिल जनताका लागि महत्वपूर्ण प्रतीक हो, र हजारौं वर्षको अन्तिम जोडीको लागि उल्लेख गरिएको छ, यद्यपि वर्तमान संरचना १७ औं शताब्दीको शुरुमा निर्माण गरिएको थियो। धर्ममा आस्था राख्ने मानिसहरु केवल शारीरिक स्वास्थको प्रसंगमा मात्र नास्तिकहरुभन्दा उत्कृष्ट हुँदैनन्, उनीहरुको मानसिक स्वास्थ्य पनि अपेक्षाकृत उत्कृष्ट हुन्छ ।

एउटा रिपोर्टका अनुसार आस्तिक मानिसहरुको तुलनामा धर्ममा आस्था नराख्ने मानिसहरुका धुम्रपान गर्ने बानी पनि दुई गुणा बढि हुने सम्भावना हुन्छ । यसमा भनिएको छ-‘धर्मलाई नमान्ने मानिस हरेक पाँचमध्ये एक व्यक्तिले धुम्रपान गर्छ ।

मीनाक्षी अम्मान मन्दिर एक महत्त्वपूर्ण भारतीय हिन्दू मन्दिर हो, जुन पवित्र शहर मदुरैमा अवस्थित छ। मन्दिर सुन्दरेश्वर (भगवान शिवको रूप) र मीनाक्षी (देवी पार्वतीको रूप) लाई समर्पित छ। ४ शानदार टावरहरू रहेको यो मन्दिरमा मुख्य देवताहरूको लागि दुई सुनौला गोपुरमहरू छन्, जुन विस्तृत रूपमा मूर्तिकला र चित्रित छन्।

यो मन्दिर तामिल जनताका लागि महत्वपूर्ण प्रतीक हो, र हजारौं वर्षको अन्तिम जोडीको लागि उल्लेख गरिएको छ, यद्यपि वर्तमान संरचना १७ औं शताब्दीको शुरुमा निर्माण गरिएको थियो। धर्ममा आस्था राख्ने मानिसहरु केवल शारीरिक स्वास्थको प्रसंगमा मात्र नास्तिकहरुभन्दा उत्कृष्ट हुँदैनन्, उनीहरुको मानसिक स्वास्थ्य पनि अपेक्षाकृत उत्कृष्ट हुन्छ ।

एउटा रिपोर्टका अनुसार आस्तिक मानिसहरुको तुलनामा धर्ममा आस्था नराख्ने मानिसहरुका धुम्रपान गर्ने बानी पनि दुई गुणा बढि हुने सम्भावना हुन्छ । यसमा भनिएको छ-‘धर्मलाई नमान्ने मानिस हरेक पाँचमध्ये एक व्यक्तिले धुम्रपान गर्छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *