Thursday, March 23
Shadow

यी पुरुषले समाते दुर्लभ माछा, २० वर्षअघि तालमा छाडिएको रहस्य बाहिरीयो

एजेन्सी । एक जना माछा मार्नेले एउटा दुर्लभ सुन्तला रंगको सुनको माछा समातेका छन् । विशेष कुरा के छ भने यो माछा २० वर्षअघि तालमा छाडिएको थियो, त्यसबेलादेखि यो विरलै देख्न पाइने गरिएको थियो । माछापालन प्रबन्धकले यो माछा अहिले पनि स्वस्थ रहेको बताए ।

यो संसारको सबैभन्दा भारी सुनको माछा मध्ये एक भएको दाबी गरिएको छ। एन्डी ह्याकेटले यो माछा समात्न करिब २५ मिनेट बिताएका थिए । ‘क्यारोट’ उपनामको यो माछा समातेर फेरि पानीमा छाडिएको छ । हाइब्रिड प्रजातिको यो माछा निकै आकर्षक छ ।

डेली मेलका अनुसार २० वर्षअघि जेसन काउलरले यसलाई पानीमा छोडेका थिए । जेसन त्यतिबेला सानै थिए । यो माछा अझै स्वस्थ रहेको मत्स्यपालन प्रबन्धक जेसनले बताए । हामी एन्डीलाई यो माछा समातेकोमा बधाई दिन चाहन्छौं। यो माछा सबै भन्दा फरक छ। ४२ वर्षीय एन्डी ह्याकेटले ३१ केजीको माछा समात्न २५ मिनेट खर्च गरे ।

यसको तौल सन् २०१९ मा अमेरिकाको मिनोस्टामा जेसन फुगेटले समातेको सुनको माछाभन्दा १३ किलो बढी छ। माछा मार्ने उत्साही एन्डी ह्याकेट बेलायतको वर्सेस्टरशायरमा रहेको कम्पनीमा निर्देशक पनि छन्। एन्डीले भने कि उनलाई यो माछा फ्रान्सको ब्लूवाटर लेकमा रहेको थाहा थियो।

तर, उनले यो माछा समात्न सक्छन् भन्ने सोचेका थिएनन् । तर भाग्यले साथ दियो । एन्डी ह्याकेटले पनि यो माछासँग आफ्नो फोटो क्लिक गरेका छन् । त्यसपछि उनले यो माछालाई सुरक्षित रूपमा पानीमा छोडेका थिए।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *