Sunday, September 24
Shadow

रक्सीसँगै युवतीको पनि होम डेलिभरी : पैसा देउ, जे गर जहाँ लैजाउ

नेपालसंग सीमा जोडिएको भारतीय क्षेत्रमा रक्सीसँगै युवतीको पनि होम डेलिभरी हुने गरेको खुलासा भएको छ । रेडलाइट क्षेत्रमा प्रहरीको लगातार छापा मारेपछि शरीरका व्यवसायीले यो नयाँ तरिका अपनाएका छन् । भर्खरै प्रहरीको दुई ठूला कारबाहीपछि यसको तार मुम्बई र कोलकातामा जोडिएको प्रष्ट भएको छ । प्रहरीले हालै मुम्बईबाट एक महिलालाई पनि पक्राउ गरेको थियो । अर्को, एक सिलगढीकी महिलाले पूर्णियामा आठ जना केटीहरूको फोजलाई सारेकी छन् ।

दुई दिनअघि पूर्णिया सहरको रामबाग इलाकामा एउटा घरबाट आठ युवती फेला परेका थिए । उनीहरूसँगै प्रहरीले रामबागबाट एक युवालाई पनि पक्राउ गरेको छ । युवासंगको सोधपुछमा आफूले बाहिरबाट युवती ल्याउने काम गर्ने गरेको बताए । उनी सिलगढीकी एक महिलाका लागि काम गर्छन्। यसका लागि उनले पारिश्रमिक पाउँछन् । पैसाको लोभमा उनले यो काम गरेका हुन् । यहाँको काम अर्को व्यक्तिले सम्हाल्छ। यहाँबाट केटीहरूलाई कहाँ कहाँ पठाइन्छ भन्ने उनलाई थाहा छैन ।

यद्यपि उनले केटीहरूलाई होटलमा र ग्राहकको माग अनुसार जहाँ पनि पठाइने गरेको स्वीकार गरे। जानकारी अनुसार ग्राहकहरु यहाँबाट युवती लिएर नेपाललगायत अन्य ठाउँमा जाने गरेका छन् । गत वर्ष यहाँको लाइनबजार क्षेत्रमा भएको छापामा पनि यस्तो खुलासा भएको थियो । शरीरका कारोवारीहरू कोलकाता र मुम्बई सम्म जोडिएका छन् । मदिरा निषेधका लागि प्रहरी उपरीक्षकको निर्देशनअनुसार जिल्लाभर विशेष अभियान चलिरहेको छ । जसमा प्रहरीले पनि कीर्तिमानी उपलब्धि हासिल गरेको छ । एजेन्सी ।

देशब्यापारमा लगातार छापा मार्ने क्रम जारी छ । रेडलाइट क्षेत्रमा छापा मारेर धेरै पक्राउ परेका छन् । दुई दिनअघि प्रहरीले ती इलाकाबाट आठ युवतीसहित एक युवकलाई पक्राउ गरेको थियो । प्रहरीले यस र्‍याकेटमा संलग्नलाई पक्राउ गरिरहेको छ । प्रहरी कारबाहीका कारण लगातार चकित पार्ने तथ्य बाहिर आइरहेका छन् । छापा मार्दा अक्सर नाबालिग केटीहरू बरामद हुन्छन् । यसका लागि प्रहरीसँगै चाइल्ड लाइनको टोली पनि छ । सोधपुछका क्रममा युवतीहरुलाई पनि सम्झाउने कार्य गरिएको छ । उनीहरू यस्तो कार्य नगर्न उत्प्रेरित गर्ने प्रयास पनि गरिदैं आइएको छ । संगै प्रहरी कारबाही पनि गरिएको छ ।

कपाल फुल्नबाट जोगिन आजै दिनचर्यामा यी ५ परिवर्तन गर्नुहोस्
कपालले हाम्रो सौन्दर्यलाई दोब्बर बनाउँछ । तर कपालको हेरचाह नगर्ने हो भने समय नपुग्दै कपाल सेतो हुन सक्छ । सेतो कपालले समयभन्दा पहिले नै बूढो देखिन्छ । कपालमा केमिकलको अत्यधिक प्रयोग, कपालमा पोषणको कमी आदि जस्ता धेरै यस्ता कारण छन् जसले कपाल सेतो हुने गर्दछ । जीवनशैलीमा केही आवश्यक परिवर्तनहरू गरेर, तपाईंले आफ्नो छाला र कपालमा परिवर्तन देख्नुहुनेछ । यदि तपार्इं समय भन्दा पहिले नै कपाल फुल्नबाट जोगिन चाहनुहुन्छ भने, यी तरिका अपनाउन सक्नुहुन्छ ।

१. धुम्रपान छोड्नुहोस् : धुम्रपानले कपाल छिट्टै नै फुल्ने गर्दछ । चुरोटमा पाइने टक्सिनले कपालको फोलिकल्सलाई नोक्सान पुर्‍याउँछ । समयपूर्व बुढ्यौलीको समस्याबाट छुटकारा पाउन धुम्रपान त्याग्नुहोस् । २. रसायनको अत्यधिक प्रयोग नगर्नुहोस् : यदि तपार्इं धेरै खालको हेयर प्रडक्टस प्रयोग गर्नुहुन्छ भने तपाईंको कपाल छिट्टै फुल्न सक्छ । यी उत्पादनमा भएका केमिकल्सले कपाललाई बिगार्छ र छिटै फुल्ने समस्या निम्त्याउन सक्छ । धेरै खालका उत्पादन प्रयोग गर्दा कपाल ड्राई पनि हुनसक्छ ।

३. कपालमा तेल लगाउनुहोस् : कपालमा तेल नलगाउँदा कपाल फुल्ने गर्छ । हप्तामा कम्तिमा दुई पटक कपालमा तेल लगाउनु पर्छ । तेलबाट कपाललाई पोषण मिल्छ । कपालमा बदामको तेल, नरिवलको तेल, जैतुनको तेल आदि लगाउन सक्नुहुन्छ । ४. पौष्टिक आहार लिनुहोस् : खानामा पोषक तत्वको कमीका कारण कपाल फुल्ने समस्या हुन सक्छ । खानामा भिटामिन ए, भिटामिन ई, भिटामिन डी आदिको कमीले कपाल फुल्न सक्छ । भिटामिन, मिनरल्स र अत्यावश्यक पौष्टिक तत्व भएको खाना खानुपर्छ ।

५. घाममा लामो समयसम्म नबस्नुहोस् : यदि तपाईं लामो समयसम्म घाममा बस्नुभयो भने, तपाईंको कपाल छिट्टै सेतो हुन सक्छ । पराबैंगनी किरणले हाम्रो कपाललाई हानी गर्छ । लामो समय घाममा बस्ने बानी छ भने यो बानी बदल्नुहोस् । कपाललाई घामबाट जोगाउन छाता वा स्कार्फ लगाएर बाहिर निस्कनुपर्छ। कपाल स्वस्थ राख्नको लागि दैनिक स्वस्थ आहार लिनुहोस् र कपालको सरसफाइमा ध्यान दिनुहोस् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *