Thursday, March 30
Shadow

क्यान्सरले अन्तिम अवस्थामा पुगेकी युवतीले मिल्ने साथीलाई आफ्नो कु,मारीत्व तोड्न आग्रह गरेपछि

इच्छाहरू अनन्त छन् र उनको जीवनमा सायद सबै इच्छाहरू पूरा हुन्छन्। तपाईको सपना र चाहनाले अरुलाई केही फरक नपरोस्, तर यदि त्यो इच्छा अन्तिम इच्छा हो भने, एक व्यक्तिले यस्तो अनौठो परिस्थितिको सामना गर्नुपर्यो जसमा उसलाई निर्णय गर्न गाह्रो भयो। यी व्यक्तिले आफ्नो मृत्यु हुने साथीको अन्तिम इच्छा कसरी पूरा गरे भन्ने कुरा सामाजिक सञ्जालमा सेयर गरेका छन् ।

ति युवतीलाई क्यान्सर थियो । उनी एक कु,मारी थिइन् र उनको अन्तिम इच्छा थियो कि उनी म,र्नु भन्दा पहिले कसैसँग शा,रीरिक सम्ब,न्ध राख्न चाहान्थिन् । मानिसले आफ्नो मृ,त साथीलाई सम्झ्यो र उसको बारेमा सोच्नबाट आफूलाई रोक्न सक्ने अवस्था थिएन । ति ब्यक्तिले भने– उनी ६ वर्षदेखि मेरो साथी थिइन् । उनलाई पहिले नै क्यान्सर भएको थियो तर केही वर्षको उपचारपछि उनको क्यान्सर फेरि फर्कियो ।

यस्तो अवस्थामा उनी बारम्बार केमोथेरापी गराउन चाहन्न थिईन् । त्यसैले उनले आफ्नो जीवनका बाँकी दिनहरु खुलेर बिताउन चाहेको बताइन् । उनीसंग धेरै कम साथीहरू थिए र मसँग मात्र नजिक थिईन् । ती व्यक्तिले भने– ‘एक रात हामीले रक्सी पिउँदै गर्दा उनले आफू अझै कु,मारी नै रहेको स्वीकार गरिन् तर त्यस्तो अपरिचित व्यक्तिसँग उनी शा,रीरि,क सम्बन्ध राख्न चाहन्न थिईन् । उनले विश्वासयोग्य व्यक्तिसँग मात्रै शा,री,रिक स,म्बन्ध राख्न चाहेको बताइन् ।

व्यक्तिले भन्यो, त्यो व्यक्ति म हुँ। मैले गर्न नचाहेको कुनै पनि कुरा गर्न उनले मलाई जबरजस्ती गरिनन्, उनले मलाई यसको बारेमा सोधिन् तर उनी तयार थिइन् कि यदि मैले अस्वीकार गरें भने, उसले यसबारे कहिल्यै बोल्ने छैन। म उनको अन्तिम इच्छा पूरा गर्न राजी भएँ। हामीले यसलाई विशेष बनाउन केही विशेष गरेका छौं। यसलाई अझ रोमान्टिक बनाउन, हामीले कोठाभरि मैनबत्तीहरू पनि बाल्यौं। उक्त व्यक्तिले यो निकै गहिरो अनुभव भएको बताए ।

तर गलत तरिकाले होइन। उसको लागि म संग अझै धेरै भावनाहरू थिए। ती व्यक्तिले आफ्नो साथीले पहिलो पटक आत्मीयता अनुभव गरेकोमा धेरै खुसी भएको र त्यो पनि आफूलाई पूर्ण भरोसा भएको मानिससँग भएको बताए । तर यो सबैमा म खुशी छु कि मैले उनको अन्तिम इच्छा पूरा गरें, जसको लागि उनी पनि धेरै खुसी थिइन्। ती व्यक्तिले भने कि म अझै पनि उसलाई धेरै मिस गर्छु। यसका लागि मानिसहरूले सामाजिक सञ्जालमा व्यक्तिको तारिफ गरिरहेका छन्।

मानिसको कथामा, एक प्रयोगकर्ताले लेखे, म पक्का छु कि उसले तपाईबाट धेरै माया र हेरचाह पाएको थाहा पाएर शान्तिका साथ मर्नुभएको हुनुपर्छ। तपाईले उनको अनुभव धेरै विशेष बनाउनुभयो। त्यही क्रममा अर्का एक प्रयोगकर्ताले लेखे, ‘तपाईंको साथीको मृत्युको खबर सुनेर निकै नराम्रो लाग्यो तर उसलाई मद्दत गर्ने तपाईं मात्र व्यक्ति हुनुहुन्थ्यो । तिम्रो ठाउँमा अरु कोही भएको भए सायद यो सबै गर्न नसक्ने थियो । त्यही क्रममा अर्का प्रयोगकर्ताले लेखे, तपाईंले राम्रो काम गर्नुभयो।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *