Thursday, March 30
Shadow

लाचार बन्दै देउवाका मन्त्रीले भने तेलको भाउ अझै बढ्छ, फिर्ता लिन सकिने अवस्था छैन

हप्तामा नै एक पटक बढिरहेको पेट्रोलियम पदार्थको मूल्यवृद्धि फिर्ता गर्न बिद्यार्थी संगठनहरुले सरकारलाई दबाब दिइरहेका छन् । बिद्यार्थीहरुको आन्दोलन र सर्वसाधारणहरुको पिरलो र अप्ठ्यारोलाई बेवास्ता गर्दै सरकारले तत्कालै पेट्रोलियम पदार्थमा गरिएको मूल्यवृद्धि फिर्ता लिन नसक्ने बताएको छ ।

पेट्रोलियम पदार्थको मूल्यवृद्धि र बिक्री वितरण कानून र नीतिगत व्यवस्था अनुसार नगरिएको भन्दै प्रतिपक्षी दललगायतको चर्को विरोधसँगै सभामुख अग्नि सापकोटाले रुलिङपछि पेट्रोलियम पदार्थको मूल्यवृद्धिबारे संसदमा जवाफ दिँदै उद्योग वाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्री दिलेन्द्रप्रसाद बडुले इन्धनको मूल्यवृद्धि बाध्यात्मक भएको र यो अझै बढ्न सक्ने समेत उनले बताए ।

सासंसदहरूले पेट्रोलियम पदार्थ खरिदका लागि भारतको विकल्प खोज्न र सस्तो बजार खोज्न सुझाव दिइरहेका बेला मन्त्री बडूले अन्तर्राष्ट्रिय स्तरमा हुने मूल्य निर्धारणले नेपालमा मूल्य घटबढ हुने स्मरण गराउँदै हाल फिर्ता लिन नसक्ने अवस्थामा सरकार भएको प्रतिक्रिया दिएका छन् ।

मन्त्री बडुले लाचार हुँदै भने अन्तर्राष्ट्रिय बजारले इन्धनको मूल्य निर्धारण गर्ने भएकाले मूल्यवृद्धि गर्नुपर्ने बाध्यात्मक रहेको जवाफ दिए । पर्याप्त विकल्प भए पनि अन्तर्राष्ट्रिय बजारले मूल्य निर्धारण गरेर नेपालमा पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य वृद्धि गर्दै सरकार सँधै गैरजिम्मेवार बन्दै आइरहेको छ । उसलाई गरिब सर्वसाधारण र आम जनाताको कुनै प्रवाह भएको देखिँदैन ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *