Thursday, March 23
Shadow

विवाहित जोडीका यी ५ ठूला समस्या, जसका कारण पति पत्नीको स’म्बन्ध टु’ट्न सक्छ, जानी राखौ !

यसमा कुनै शंका छैन कि हरेक सम्बन्धमा केहि समस्याहरू अवश्य हुन्छन्। अर्कोतर्फ वैवाहिक सम्बन्धको कुरा गर्दा पति-पत्नीको बीचमा केहि समस्याहरू हुन्छन् जुन उनीहरूले दिनहुँ सामना गर्छन्। तर, योसँगै उनीहरुबीचको धेरै माया, विश्वास र समझदारीले सम्बन्धलाई सधैं जीवित राख्छ ।

जो जोडी एकअर्कालाई राम्रोसँग बुझेर बाँच्छन् उनीहरुबीच सधैं मेलमिलाप हुन्छ । तर, अहिले वर्षौंदेखि सँगै बसेका दम्पतीबीच स’म्ब’न्धवि’च्छे’द हुने गरेको छ । दुई साझेदारको बिछोडको पछाडि धेरै कारणहरू हुन सक्छन्, जसलाई हामी प्रायः ध्यान दिँदैनौं।

यहाँ हामी तपाईलाई केही यस्ता मुख्य कारणहरूबारे जानकारी गराउँदैछौं, जसलाई सुधारेर पति-पत्नीले आफ्नो सम्बन्ध जोगाउन सक्छन्।
सम्बन्धमा बढ्दो उदासी वैवाहिक सम्बन्धमा, तपाईं प्रायः आफ्नो जिम्मेवारीहरूमा यति फँस्नु हुन्छ कि तपाईं एकअर्कासँग समय बिताउन बिर्सनुहुन्छ। यस्तो अवस्थामा तपाईको सम्बन्धमा दु:खको वातावरण हुन्छ ।

एकै समयमा, कामको दबाबले पनि तपाईं दुवैलाई हटाउन सक्छ, तर तपाईंले गुणस्तरीय समय बिताउनको ख्याल गर्नुपर्छ। यसका लागि, तपाईं एकअर्कासँग समय बिताउन पैदल यात्रा गर्न सक्नुहुन्छ। तपाईं विशेष मितिहरू योजना गर्न सक्नुहुन्छ। कसरतको मजा लिन सकिन्छ। फोन र ल्यापटपको यो युगमा एकअर्काबीचको त्यो माया कायम राख्न ध्यान केन्द्रित गर्नुपर्छ ।

भावनात्मक रूपमा समर्थन गर्न असमर्थ जब तपाईं कसैलाई माया गर्नुहुन्छ र उहाँसँग बस्नुहुन्छ, तपाईं भावनात्मक रूपमा त्यो पार्टनरमा निर्भर हुनुहुन्छ। तर यस्तो समयमा पार्टनर नहुँदा तपाई एक्लो महसुस गर्न थाल्नुहुन्छ ।

यस्तो अवस्थामा तपाई बिस्तारै आफ्नो पार्टनरबाट टाढा जानुहुन्छ र तपाईलाई महसुस हुन थाल्छ कि तपाई उनीहरुको साथमा पनि हुनुहुन्न । यस्तो सोच पति-पत्नीको सम्बन्धका लागि पटक्कै राम्रो हुन सक्दैन। दम्पतीहरू दैनिक कामको बीचमा भावनात्मक रूपमा एकअर्काको समर्थन प्रणाली हुन आवश्यक छ।

यौ’न समस्या पनि उत्तिकै हुन्छ विवाहको केही वर्षपछि दम्पतीबीच यौ’न स’म्ब’न्धमा धेरै समस्या देखिने गरेको छ । यो किनभने धेरै पटक काममा धेरै व्यस्तताको कारणले गर्दा, तपाइँ आफ्नो पार्टनरसँग आफ्नो आत्मीयता कायम राख्न सक्नुहुन्न र यसको कारण, तपाइँको सम्बन्धको ताजगी कतै हराउन थाल्छ।

सँगै गुणस्तरीय समय बिताउन नसक्दा, जोडीहरूले कहिलेकाहीं फरक-फरक बेडमा प्रयोग गर्न छोड्छन् र उनीहरूको जीवन बोरिंग हुन जान्छ। आफ्नो सम्बन्ध र जीवनमा केहि मसला राख्न को लागी , तपाईले आफ्नो दैनिक दिनचर्यामा केहि परिवर्तन गर्नुपर्नेछ।

व्यवहार मा चिडचिडापन धेरै कम मानिसहरु आफ्नो कार्यालयको तनाव घरमा ल्याउन सक्षम छैनन्। तपाई प्रायः आफ्नो कामको कारण रिस उठ्नुहुन्छ र आफ्नो पार्टनरमाथि रिस निकाल्न थाल्नुहुन्छ। तपाईंले आफ्नो पार्टनरको बारेमा सोधपुछ गर्ने र उनीहरूको दिनको बारेमा जान्न प्रयास गर्नुपर्छ र आफ्नो रिस उहाँमाथि नउठाउनुहोस्।

यसो गर्नाले तपाईले आफ्नो पार्टनरसँगको सम्बन्धलाई कमजोर बनाउँदै हुनुहुन्छ र उनीहरुलाई तपाईबाट टाढा जान बाध्य बनाउनुहुन्छ। अत्यधिक तनावले सम्बन्ध तोड्ने काम गर्न सक्छ।

नराम्रो बानीमा पर्नु लागुऔषध दुव्र्यसनमा कुनै शंका छैन धेरैको घर ध्वस्त पारेकोआजको जीवनशैली पछ्याउने क्रममा धेरै पटक मानिसहरु रक्सी, चुरोट जस्ता कुराको लतमा फसेका छन्, जसले दाम्पत्य सम्बन्धलाई बिगार्छ ।

तपाईको यस्तो बानीले तपाईको स्वास्थ्यलाई मात्र हानी पुर्‍याउँदैन, तर तपाईको पार्टनरसँग दिनहुँ झगडा बढाउन सक्छ, जसका कारण सम्बन्धमा दरार आउन सक्छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *