Saturday, March 25
Shadow

संसारकै सबैभन्दा लोकप्रिय बनेको बियर पिसाबबाटै बनेकाे तथ्य फेला

बियर संसारमा सबैभन्दा लोकप्रिय पेय पदार्थ मध्ये एक हो। यसलाई बनाउन सबैभन्दा बढी पानी प्रयोग गरिन्छ। सिंगापुरमा पानीको अभाव छ (सिंगापुर बियर पिसाबबाट बनेको)। जसका कारण त्यहाँ बियर बनाउने नयाँ तरिका फेला परेको छ । सबैभन्दा बढी पिसाब हुने सिंगापुरमा अहिले फोहोरको पानी बियर बनाउन प्रयोग भइरहेको छ ।

हामी तपाईलाई बताउछौं कि नेव्ब्रेव लगभग ९५ प्रतिशत Newwater (Newwater Singapore Bier) बाट बनाइएको छ, जसले सुरक्षित पिउने पानीको अन्तर्राष्ट्रिय मापदण्ड प्रयोग गर्दछ। यस विधिमा बियर बनाउन पानीलाई राम्ररी छानेर प्रयोग गरिन्छ। सिङ्गापुरले अहिले पानी अभावको चुनौती सामना गरिरहेको छ ।

नेशनल वाटर एजेन्सी PUB र स्थानीय क्राफ्ट बियर ब्रुअरी ‘Brewworks’ द्वारा अप्रिल ८ मा नेव्ब्रेव गरिएको थियो। नेव्ब्रेव सिंगापुरको ‘ग्रीनेस्ट बियर’ हो। ढल अर्थात नालीको पानीबाट बनेको बियरको खबर सामाजिक सञ्जालमा भाइरल भइरहेको छ । यसबारे जनताले विभिन्न प्रतिक्रिया दिइरहेका छन् । अहिले यसमा विभिन्न किसिमका मिम्स बनिरहेका छन् ।

यसअघि क्राफ्ट बियर कम्पनी ‘स्टोन ब्रुइङ’ ले २०१७ मा ‘स्टोन फुल सर्कल पाले एले’ लन्च गरेको थियो। ‘क्रस्ट ग्रुप’ र ‘सुपर लोको ग्रुप’ जस्ता अन्य ब्रुअरीहरूले पनि सफा ढल रिसाइकल गरिएको पानी प्रयोग गरेर क्राफ्ट बियर लन्च गरे।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *